Ruśniak Adam 2018-2023

Ruśniak Adam
Nazwisko i imię: Ruśniak Adam*
Wykształcenie: wyższe
Staż samorządowy: radny Rady Miejskiej Bielska-Białej V, VI, VII, VIII kadencji
Komitet wyborczy: KWW Jacka Krywulta
Okręg wyborczy: Okręg II
Klub radnych: KWW Jacka Krywulta
Telefon:

Informacja dodatkowa: 27 grudnia 2018 r. zrzekł się mandatu Radnego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Od 1 stycznia 2019 roku jest zastępcą Prezydenta Miasta Bielska-Białej.

Adam Ruśniak - urodzony 1976 roku, absolwent sławnego bielskiego „Mechanika”. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach (Wydział Elektryczny), a także dwa kierunki studiów podyplomowych - na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (kierunek: Administracja i Zarządzanie) oraz na Politechnice Częstochowskiej. Przez dwanaście lat był radnym Rady miejskiej w Bielsku-Białej. W tym okresie pracował w następujących  komisjach:

  • Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska;
  • Edukacji i Kultury;
  • Samorządności;
  • Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego;
  • Rewizyjnej.

Dodatkowo był członkiem Kapituły IKAR - nagrody Prezydenta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki. Jest członkiem Stowarzyszenia Energetyków Polskich, a także nieformalnej Grupy Twórczej FERMENT. Pasjonat historii Starego Bielska i kolekcjoner pamiątek związanych z historią tej dzielnicy.

Do końca 2018 roku, przez czternaście lat, związany z koncernem energetycznym TAURON Dystrybucja, wcześniej między innymi był kierownikiem Domu Kultury w Starym Bielsku.