Połatyńska Monika 2014-2018

Połatyńska Monika
Nazwisko i imię: Połatyńska Monika
Wykształcenie: wyższe
Staż samorządowy: VII kadencja
Komitet wyborczy: KW Platforma Obywatelska RP
Okręg wyborczy: Okręg III
Klub radnych: Platforma Obywatelska

Mili Państwo,

Bielsko-Biała jest moim miejscem na Ziemi. Kocham to miasto tak jak Wy. Tu dorastałam, nawiązywałam przyjaźnie, uczyłam się życia, założyłam własną firmę. Teraz jestem skutecznym przedsiębiorcą, zatrudniającym pracowników i motywującym ludzi każdego dnia. Każdą przeszkodę traktuję jako wyzwanie, a dzięki kreatywności rozwiązuję złożone problemy. Bardzo dobrze znam Bielsko i ludzi tego pięknego miasta. Dzięki temu oraz dzięki rozmowom z Państwem wiem, które braki są najbardziej uciążliwe, a które zmiany ucieszą najbardziej. Chciałabym, aby potrzeby mieszkańców tej dzielnicy były w Bielsku wyraźnie słyszalne i zaspokajane. 

Otrzymałam dużą nić zaufania od Państwa - mieszkańców Bielska-Białej. Tak jak Wy chcę, abyśmy się w tym mieście rozwijali, pracowali nad jakością życia, dbali o otaczającą nas przestrzeń, spędzali cudowne chwile i cieszyli się z każdego dnia wychodząc z domu. Abyśmy żyli godnie tu i teraz. Dzięki Waszym głosom będę mogła wziąć sprawy dużej wagi w swoje ręce. Pokonywać bariery, które wydają sie nie do pokonania. Działać - nie poprzez zakazy, nakazy czy ograniczenia - ale konstruktywne zmiany i wzajemny szacunek dla zdania innych.  

O mnie:
Nazywam się Monika Połatyńska. Jestem absolwentką Uniwerystetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyłam szereg kursów motywacyjnych, a także szkoleń w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i organizacji czasu pracy. Na co dzień pod szyldem międzynarodowej sieci prowadzę własną działalność gospodarczą, specjalizującą się w gospodarce nieruchomościami.

Moje cele to realizacja inicjatyw lokalnych:

 

  • estetyczne zagospodarowanie przestrzeni publicznej - budowanie nowoczesnych placów zabaw dla dzieci, modernizacja boisk szkolnych oraz doposażenie infrastruktury placówek oświatowych na naszych Osiedlach, poprawa stanu chodników oraz udogodnień komunikacyjnych wzdłuż ciągów dróg,
  • zapewnienie wolnych miejsc parkingowych w mieście,
  • tworzenie przestrzeni aktywnej na terenach zielonych oraz rozbudowa systemu ścieżek rowerowych,
  • wspieranie cyklicznych imprez kulturalnych oraz młodych bielskich artystów.

Ważną kwestię dla mnie stanowi także rozwój oraz wzmocnienie finansowania Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej - będącego skutecznym narzędziem odblokowującym energię mieszkańców. 

Będę dla Państwa pracować w 3 komisjach Rady Miejskiej:

  1. Komisji Edukacji i Kultury,
  2. Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska,
  3. Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa.