Edelman Irena 2010-2014

Edelman Irena
Nazwisko i imię: Edelman Irena
Wykształcenie: średnie
Staż samorządowy: VI kadencja (2010-2014)
Komitet wyborczy: KWW Jacka Krywulta
Okręg wyborczy: Okręg IV
Klub radnych: KWW Jacka Krywulta
Telefon:

Kilka zdań o sobie i swoim programie
"Wartościami,
Które oświetlały mą drogę
i zarazem dodawały odwagi,
by iść przez życie z radością,
były dobroć, piękno i prawda"
/Albert Einstein/

Z wykształcenia jestem animatorem i menedżerem kultury, instruktorem teatralnym i pedagogiem. Ponad 30 lat pracuję w bielskich placówkach kultury, z tego na osiedlu Złote Łany 26 lat w SCK Best działającym przy SM Złote Łany. 
Kandydowałam do Rady Miejskiej, by jako radna mieć większy wpływ na kształtowanie działalności kulturalnej w mieście oraz edukacji artystycznej. Chcę nadal pomagać w integrowaniu społeczności lokalnej. W tym celu zamierzam podejmować działania w upowszechnianiu kultury i zachęcać bielszczan do aktywnego uczestictwa w życiu kulturalnym. W szczególności bedę starała się wspomagać ważne społeczne inicjatywy, takie jak np. budowa domu kultury w Straconce, budowa i modernizacja boisk przyszkolnych i osiedlowych, oraz tworzenie zielonych terenów rekreacyjnych w osiedlach. 
Jako radna zamierzam wspierać przedsięwzięcia ułatwiające osobom starszym i niepełnosprawnym codzienne życie, chcę, by osiedle było dla nich bardziej przyjazne, by mieli łatwość w korzystaniu z usług handlowych, placówek kultury i przystanków autobusowych, itp. Współpracując z Radami Osiedla, szkołami, przedszkolami oraz indywidualnie kontaktując się z mieszkańcami - bezpośrednio i poprzez moją stronę internetową - mam nadzieję poznać problemy i potrzeby mieszkańców mojego okręgu wyborczego i w miarę możliwości pomagać w ich rozwiązywaniu. 
Dziękuję Państwu za każdy oddany na mnie głos, będę się starać nie zawieść zaufania i wypełniać obowiązki radnej najlepiej jak potrafię.