Stanisław Tokarczyk ma sto lat

100 lat Stanisław Tokarczyk_1

Grono stulatków w Bielsku-Białej powiększyło się o kolejnego Pana. Tym razem to Stanisław Tokarczyk dołączył do tego elitarnego klubu. Z tej okazji przedstawiciele samorządu Bielska-Białej złożyli stosowne życzenia i gratulacje.

Nasz jubilat, Stanisław Tokarczyk urodził się 9 listopada 1922 r. we wsi Młyńczyska w województwie małopolskim.

Ponieważ w gospodarstwie potrzebna była każda para rąk do pracy zakończył naukę w szkole po 4 klasie szkoły podstawowej. Podczas II wojny światowej w wieku 17 lat został wywieziony na przymusowe roboty do Austrii, gdzie przebywał 5 lat, do końca wojny. Poznał tam swoją przyszłą żonę, z którą powrócił do Polski i osiedli w Nowym Targu.

Pan Stanisław kochał pracę. Pracował na roli, w tartaku, gdzie kilkakrotnie otrzymał odznaki dla zasłużonego drzewiarza, w budowlance, w stolarstwie. Nigdy nie narzekał na zmęczenie. Po śmierci żony przyjechał do Bielska-Białej. Cieszy się rodziną, wnukami i prawnukami. Lubi patrzeć na Beskidy i wspominać historie ze swojego życia. Żałuje tylko, że ubywa mu sił, ale nie poddaje się i korzystając z ciepłej jesieni codziennie grabi liście w ogrodzie.  

JacK

 

fot. Biuro Rady Miejskiej