Robert Pysz radnym

Robert Pysz

Podczas sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej 29 sierpnia zmienił się stan osobowy Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP. Po tym, jak z mandatu zrezygnowała Agnieszka Nowak, jej miejsce w klubie i radzie zajął Robert Pysz. 

Ze względu na wymogi swojej działalności zawodowej i społecznej radna Klubu Radnych PO Agnieszka Nowak zrezygnowała z pracy w Radzie Miejskiej. Jak informowała podczas sesji, uczyniła to z wielkim żalem, ale w poczuciu odpowiedzialności za transparentność życia publicznego. Agnieszka Nowak jest szefową Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia, pracuje na rzecz Fundacji Strefa Kobiet. 


Po rezygnacji, o której radna poinformowała 5 sierpnia, komisarz wyborczy w Bielsku-Białej swoim postanowieniem potwierdził wygaszenie jej mandatu (zgodnie z przepisami, mandat wygasa z chwilą zrzeczenia się, a postanowienie komisarza potwierdza tylko ten stan). 
Miejsce Agnieszki Nowak zajął Robert Pysz, który w wyborach do Rady Miejskiej uzyskał kolejny wynik na liście Koalicji Obywatelskiej w tym samym co A. Nowak okręgu. Przyjął mandat i na czwartkowej sesji złożył ślubowanie, tym samym stając się radnym Rady Miejskiej Bielska-Białej. 
Kolejną uchwałą RM włączyła nowego radnego w skład trzech komisji. Od teraz Robert Pysz jest członkiem: Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Edukacji i Kultury oraz Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu.
Robert Pysz jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim.


JacK

 

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB