Kolejna stulatka

Teofila Szewczak

Do grona 100-latek z Bielska-Białej dołączyła 16 lipca Teofila Wanda Szewczak z domu Relc.

Pani Teofila urodziła się 16 lipca 1921 roku w Żabińcu w powiecie Garwolin w województwie podlaskim. W 1941 roku wyszła za mąż za Stefana Szewczaka. Urodziła cztery córki - Danielę, Krystynę, Janinę i Irenę. Po wojnie jej rodzina została przesiedlona do Boguszewa w województwie warmińsko-mazurskim. Mieszkali tam do 1972 roku i pracowali we własnym gospodarstwie rolnym. W 1972 roku przeprowadzili się do Wapienicy i zamieszkali u najstarszej córki Danieli. Dwa lata później zakupili część domu w Jasienicy.

Teofila Szewczak pracowała w Bielskich Zakładach Futrzarskich Beskidiana. Jej mąż zmarł w 1993 roku. Od 14 lat jubilatka mieszka u najstarszej córki Danieli w Bielsku-Białej. Potrzebuje stałej opieki, jest osobą leżącą. Jak podkreśla rodzina, z godnością znosi problemy zdrowotne. W swoim długim życiu doczekała się 10 wnuków, 16 prawnuków oraz 9 praprawnuków.

W dniu urodzin panią Teofilię odwiedzili pracownicy Biura Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Były życzenia, kwiaty od bielskiego samorządu i stosowny list gratulacyjny od prezesa Rady Ministrów.

źródło: Biuro Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej