102 urodziny Pani Janiny Hallali

Janina Hallala

20 września br. przedstawiciele Biura Rady Miejskiej w imieniu samorządu Bielska-Białej złożyli serdeczne życzenia i gratulacje obchodzącej 102 urodziny Janinie Hallali.

Janina Hallala urodziła się 21 września 1920 r. w Krakowie. Do Bielska-Białej przyjechała z rodzicami i rodzeństwem w 1933 r., ponieważ jej ojciec otrzymał posadę nauczyciela w bielskim Gimnazjum - obecne Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika. Rodzice wybudowali dom w Mikuszowicach Krakowskich, w którym pani Janina mieszka do teraz. W czasie wojny pracowała w sklepie niemieckiego właściciela, gdyż dobrze zna język niemiecki. W tym lokalu po wojnie działał między innymi sklep LUX.

Po wojnie Janina Hallala pracowała w Fabryce Sukna Fryderyk Tislowitz w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 3, gdzie poznała swojego męża Fryderyka - długoletniego głównego księgowego w Zjednoczeniu Przemysłu Wełnianego Południe. Po urodzeniu dzieci nie podjęła już pracy zawodowej. Całe życie poświęciła wychowaniu swoich dzieci i wnuków oraz prowadzeniu domu. Jubilatka doczekała się sześciorga dzieci - trzech córek i trzech synów - oraz ośmiorga wnuków i sześciorga prawnuków. Pozostaje pod troskliwą opieką swojej rodziny. Jest osobą życzliwą i pogodną.

opracowanie: Biuro Rady Miejskiej